• Со попуст
  • Неодамнешно
2 пакувања Прилагодливо работно капаче со копче за копчиња за медицински сестри жени кои се шетаат за елка на елки за елки за елка

2 пакувања Прилагодливо работно капаче со копче за копчиња за медицински сестри жени кои се шетаат за елка на елки за елки за елка

 
DEN 239.68

Количината на стоката
Това е достапна

100% полиестер Затворање на влечење. Оваа Божиќна работна капа има врвен дијаметар од 18 см/7in. Еластичната вратоврска на задниот дел од капачето може да се прилагоди по своја волја. Погоден е за мажи и жени со која било големина на главата. Материјал : Полиестер за дишење, памук за џемпери и пластични копчиња. Работно капаче со 2 копчиња од двете страни и памучна повлекување од внатрешната страна. Копчињата за двете страни можат да се користат за ленти за да го ослободат притисокот врз ушите, а исто така можат да избегнат притисок на ушите и да ја намалат генерацијата на брчки. Памукот за џемпери е надградена со влага за влага, што може брзо да ја апсорбира потта без да дозволи пот да се капе во очите и да влијае на работата. Дури и ако работи долго време, може да го задржи челото суво и чисто и да ја подобри ефикасноста на работата. За жените со долга коса, буфантната капа може да ја завитка целата форма на главата, а прилагодливата еластична лента на задниот дел може да ја поправи конска опашката за да ја задржи косата од лабава. Изгледа професионално и способно и може да се фокусира повеќе на работата. Нашето работно капаче со копчиња може да ја апсорбира потта во текот на летото, да остане топло и ветерно во зима. Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот. Истото важи и за убавината, бањата, гимназијата, медицинските сестри, лекарите, готвачите, пекарите, работниците во работилницата, итн. Здраво, добредојде во продавницата Јанџинбин! Дали барате соодветно работно капаче кое ви овозможува да се фокусирате на работата? Мислам дека можеби ќе можеме да го обезбедиме за вас. Новите капи за надградби со две копчиња од двете страни се користат за да го обесат јажето за да го ослободат притисокот на ушите што се задави од јажето долго време. Вашето чело, држете го челото суво и удобно и одржувајте ја косата свежа.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата