• Со попуст
  • Неодамнешно
Moissanite World 2 CT Marquise Moissanite прстен за ангажман безбоен VVS1 10K 14K 18K 18K жолто злато и 925 Стерлинг сребро 3 камен акцент годишнина Свадба на невестински прстен постави подарок

Moissanite World 2 CT Marquise Moissanite прстен за ангажман безбоен VVS1 10K 14K 18K 18K жолто злато и 925 Стерлинг сребро 3 камен акцент годишнина

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Име на бренд : ??????????? ?????? Тип : Рачно изработен прстен, Тип на поставување : Поставување на Prong Главен камен : Моисанит, главна форма на камен : ???????? Брилијантен пресек, главна тежина на камен : 2 ????? Приближно, главна боја на камен : безбојна, главна каменска јасност : ? Diamond & Moissanite ја одржува својата јасност и искра во текот на целиот живот направен : во 925 Стерлинг Сребрена и 10 K 14 K 18 K цврсто розово злато со 925 10 K 14 K 18 K Камен за печат : Висок квалитет. Одлично пакување : Нашиот прстен за моисанит Solitaire или моисанит дијамантски прстен се добро спакувани во прекрасната дрвена кутија, обезбедувајќи ја безбедноста на прстенот, пакувањето е подготвено да на вашата сопруга, девојка, вереница или мајка ти погодна за секоја пригода. Одличен подарок : За роденден, годишнина, празници, порибници, дипломирање, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката, благодарам или едноставно „размислувајќи за вас“. Име на бренд : ??????????? ?????? Тип : Рачно изработен прстен, Тип на поставување : Поставување на Prong. Главен камен : Моисанит, главна форма на камен : ???????? Брилијантен пресек, главна тежина на камен : 2 ????? Приближно, главна боја на камен : безбојна, главна каменска јасност : ? Diamond & Moissanite ја одржува својата јасност и искра во текот на целиот живот направен : во 925 Стерлинг Сребрена и 10 K 14 K 18 K цврсто розово злато со 925 10 K 14 K 18 K Камен за печат : Висок квалитет. Одлично пакување : Нашиот прстен за моисанит Solitaire или моисанит дијамантски прстен се добро спакувани во прекрасната дрвена кутија, обезбедувајќи ја безбедноста на прстенот, пакувањето е подготвено да на вашата сопруга, девојка, вереница или мајка ти погодна за секоја пригода. Одличен подарок : За роденден, годишнина, празници, порибници, дипломирање, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката, благодарам или едноставно „размислувајќи за вас“. ? Moissanite vs Diamond? ? Моисанит ја одржуваат својата јасност и искра во текот на целиот живот исто како и дијамантот. ? Моисанитите се всушност повеќе брилијантни (искривени) од дијамантите со 2,65 индекс на рефракција- дијамантите се 2,42.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата