• Со попуст
  • Неодамнешно
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Дифузни Панели-Облаци Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft x 4ft Тавански Флуоресцентен Де

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Дифузни Панели-Облаци Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресцентна Светлина Опфаќа мерки, 22,38 "х 46,5"(ширина 3,87 СТАПКИ х долга 1,86 СТАПКИ) ЛЕСЕН за ИНСТАЛИРАЊЕ : Лежи на врвот на тековниот дифузер (не е замена за вашиот дифузер). ПОГОДЕН за СЕКОЈА ОКОЛИНА : училници За Наставници, училишни ходници, болници, канцеларии или дури и свој дом. Нашите флуоресцентни филтри за светлина се погодни за секоја околина - што ја прави секоја соба попријатно место за работа и престој. ЕЛИМИНИРАЈТЕ ГО ГРУБИОТ ОТСЈАЈ ШТО ПРЕДИЗВИКУВА НАПРЕГАЊЕ НА ОЧИТЕ и ГЛАВОБОЛКИ : облаците ги обликуваат светлите нијанси штитовите и го намалуваат суровиот сјај и треперењето што предизвикува напрегање на очите и мигрена на вашата работна маса и кабина. Флексибилна СТРУКТУРА : капакот на панелот е изработен од лесен, еколошки и флексибилен материјал за самогаснување, кој е лесен за инсталирање и брзо се заменува. Погоден за сите средини. Но, овие панели не се наменети да ги заменат тврдите капаци на акрилниот дифузор. Вметнете Флуоресцентен Филм За Покривање На Светлината : нашите специјално дизајнирани лесни капаци филмовите се тркалаат, мала тежина, издржливи и лесни за инсталирање.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата