• Со попуст
  • Неодамнешно
Pearl X и NX безброј топки за лакроза - Официјална топка на нас Лакрос и Тим САД

Pearl X и NX безброј топки за лакроза - Официјална топка на нас Лакрос и Тим САД

 
DEN 319.84

Количината на стоката
Това е достапна

Никогаш не масти - нашиот повторлив материјал обезбедува топки од Pearl X и NX нема да станат мрсни со текот на времето Направено во САД. Подобри перформанси - Конзистентен зафат за секој премин и истрел. Нема повеќе „тренер што беше гриз“. Службен за игра - бели, жолти и портокалови бисерни X топки се сертифицирани SEI и ги исполнуваат стандардите Nocsae/NFHS/NCAA. Официјална топка на нас лакрозата - приходите од секоја продажба одат кон Комитетот за спорт, наука и безбедност на лакрос, за да им помогнеме во нивните напори да го направат спортот побезбеден. Официјална топка од нас лакрос, Тим САД и МЦЛА. Заштедува пари - трае подолго од гумени топки.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата