• Со попуст
  • Неодамнешно
Либима 24 Еез Опрема За Обука За Кошарка Вклучува 12 Еез Прилагодливи Спортски Спецификации Очила За Дриблинг и 12 Еез Водич Пукање Рачен Прст Ремен За Стрелање Сида П

Либима 24 Еез Опрема За Обука За Кошарка Вклучува 12 Еез Прилагодливи Спортски Спецификации Очила За Дриблинг и 12 Еез Водич Пукање Рачен

 
DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Пакет Испратен До вас : ќе добиете 12 парчиња кошаркарски очила за обука за дриблинг и 12 парчиња тренери за зглоб и прст во 3 бои, соодветно во сина, црна и сива, секоја боја за 4 парчиња; доволната количина може да ги задоволи вашите различни замени, споделување и дневни потреби Спецификации за Обука за кошарка : очилата за дриблинг може да бидат погодни за подобрување на вашата вештина за ракување со кошарка; тие можат ефикасно да избегнат играчи да гледаат надолу, кога играат кошарка и да помогнат да се обучат играчи кои дриблаат со допирање; тие се опремени со ремени за прилагодување со висока еластичност, кои го прават мостот на носот удобен и добро одговара на вашето лице. Тренер за зглоб и Прст : гумените помагала за стрелање со висока еластичност можат да извршат отпорност на вашите раце при пукање и дриблинг, со што ќе ги промовираат вашите мускули на прстите и зглобовите за движење, фиксирање и формирање мускулна меморија; тие исто така можат да ги поправат позите на стрелање на играчот, со што ќе го подобрат процентот на стрелање на играчот. Соодветно За Повеќето Возрасти : без разлика дали сте младинец почетник или постар спортист, овој сет на опрема за тренирање кошарка ќе ви помогне да ги подобрите вашите кошаркарски вештини; тие се погодни за деца, млади и возрасни; а исто така се погодни за одбојка, тенис и други разновидни видови спортови, што ви носи повеќе забава и удобност. Долгогодишна Услуга : овие помагала за тренирање кошарка се изработени од мека пластика и полиестер, безбедни и издржливи, кои можат да се перат и не се лесни за деформација или избледување; очилата немаат леќи, па затоа не треба да се грижите дали ќе ве скршат, а тие се добри подароци за љубителите на кошарката. Карактеристики : нашите спортски спецификации се со димензии околу 6,69 х 1,97 инчи/ 17 х 5 см, додека вежбачот за продолжување на прстите има дијаметар од околу 2,2 инчи/ 5,5 см со големина на зглобот, 3,5 инчи/ 9 см во вкупна должина, и двете се еластични и флексибилни за прилагодување на затегнатоста, идеални и пријателски за повеќето луѓе.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата