• Со попуст
  • Неодамнешно
Печ Чеевара Везено значка железо шива на јакна фармерки Берет starвезда Апликација

Печ Чеевара Везено значка железо шива на јакна фармерки Берет starвезда Апликација

 
DEN 734.40

Количината на стоката
Това е достапна

Печ Чеевара Везена значка железо шива на јакна фармерки Берет starвезда Апликација Големина : ширина од 8,7 см и висина од 9 см. Печ Чеевара Везена значка железо шива на јакна фармерки Берет starвезда Апликација. Големина : ширина од 8,7 см и висина од 9 см. Како да се пеглате на лепенка, ја поставите крпата на рамна, отпорна на топлина, како табла за пеглање. За да се осигура дека предметот ќе обезбеди добра површина за лепенката, прво железо. Ако тоа е ранец или друга ставка што е тешко да се пегла, дајте се од себе за да го организирате, така што делот од ткаенината што ќе ја прими лепенката е рамна против тврда површина. Ставете ја лепенката во позицијата што ја одбравте. Лепичката страна треба да биде рамна против основната ткаенина. Бидете сигурни дека лепенката не е искривена. На извезени закрпи, леплива страна е долната страна. Загрејте го железо. Свртете го на најжешкото поставување што може да ја толерира ткаенината. Осигурете се дека опцијата „пареа“ е исклучена и дека вашето железо не е полно со вода. Ставете тенка крпа над лепенката.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата