• Со попуст
  • Неодамнешно
Klasse Ball Point Machine игла со големина 12/80

Klasse Ball Point Machine игла со големина 12/80

 
DEN 111.84

Количината на стоката
Това е достапна

5 топка точка 80/12 игли во пакетот Иглите за машина за шиење Klasse се прецизни инженирани во Германија од најголемиот производител на игла во Европа. Идеално за памучни плетени, испреплетени, плетени со ребра, руно, двојно плетено, и така повеќето плетени ткаенини. Врвот е заокружен со тоа што универзалната игла и е дизајнирана да ги истурка ткаенините влакна наместо да ги сече, спречувајќи ја скалата на плетената ткаенина или трчање по шиење. Општо, низите како што се мешавини од полиестер или полиестер/памук се најдобри. 5 топка точка 80/12 игли во пакетот. Иглите за машина за шиење Klasse се прецизни инженирани во Германија од најголемиот производител на игла во Европа. Идеално за памучни плетени, испреплетени, плетени со ребра, руно, двојно плетено, и така повеќето плетени ткаенини. Врвот е заокружен со тоа што универзалната игла и е дизајнирана да ги истурка ткаенините влакна наместо да ги сече, спречувајќи ја скалата на плетената ткаенина или трчање по шиење. Општо, низите како што се мешавини од полиестер или полиестер/памук се најдобри.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата