• Со попуст
  • Неодамнешно
Vvider Inkjet за печатење со железо од 8,5 инчи x 11 инчи за пренесување хартија за хартија

Vvider Inkjet за печатење со железо од 8,5 инчи x 11 инчи за пренесување хартија за хартија

 
DEN 502.72

Количината на стоката
Това е достапна

Печатете и печатете ја сопствената сопствена графика или фотографии на маици, капи, престилки, торби за рамо! Наменето да трајно да се поврзува со памук, полиестер и која било мешавина од памук/поли Доволно силно за да се држат до повеќе миења без да пукаат или да згаснат. Дизајнирано да генерира најдобри резултати на ткаенина од бела или светлина. Не е потребен дополнителен софтвер!. ВАНО : Ве молиме внимателно следете ги упатствата за да го постигнете посакуваниот резултат. Погледнете слики за детали. Добијте професионални резултати секој пат со хартија за трансфер на инк -џет на VVide. Наменето за употреба со кој било конвенционален печатач со инк -џет, овие листови ви овозможуваат да ги пренесувате вашите слики, фотографии или графики на кој било памук, полиестер или памук/поли мешана ткаенина. Вклучени детални упатства. (Ве молиме имајте предвид : За најдобри резултати, сликите и текстот треба да бидат обратни пред печатењето. При пеглање, треба да се постави крпа или лист од тефлон За еден ден пред миење.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата