• Со попуст
  • Неодамнешно
KEPI патентирана поддршка за поддршка на бебиња-обвивка за ќебе за новороденчиња и доенчиња со безбедна лажица за поддршка за глава, вратот, поддршката на 'рбетот, од?

KEPI патентирана поддршка за поддршка на бебиња-обвивка за ќебе за новороденчиња и доенчиња со безбедна лажица за поддршка за глава,

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Користете со лажицата за поддршка на KEPI за да помогнете во поддршката на главата, вратот и 'рбетот Пријателски за колкот! Овозможува слобода на движење на колковите и нозете да помогне во спречување на дисплазија на колкот. Одобрено од Меѓународната асоцијација за дисплазија на колкот. Лесно е да се развие дизајн во само 5 едноставни чекори. Направено од мек, издржлив 100% памук кој обезбедува пријатна удобност, машинско миење / суво. Инженерско со новороденче на ум. Лесно се вметнува во задниот џеб на Swaddle за поддршка. Дизајнирано да го олесни вашето бебе лесно, паметно и непропустливо. Патентиран дизајн помага во поддршка на развој на мускули на вратот. Помага во спречувањето на синдромот на рамна глава и обезбедува неутрално позиционирање на 'рбетот. Врвот на лажицата додава поддршка на главата на бебето со својот ергономски дизајн. Лесно се вметнува во задниот џеб на Swaddle за поддршка. Патентиран дизајн помага во поддршка на развој на мускули на вратот. Помага во спречувањето на синдромот на рамна глава и обезбедува неутрално позиционирање на 'рбетот. Одобрени од педијатри, ОБ/ГИНС и неврохирурзи. Компактен и удобен со конкавна за поставување на главата. Мала исправена позиција за подобро дишење и варење. Безбеден, анти-рол дизајн со безбедносна тока. Лесен и преносен - лесно се движи од соба во соба. Дизајнирано да се користи со нашата поддршка за поддршка на KEPI со лажица. Вметнете лажица за поддршка во задниот џеб на Swaddle. Отворете ја swaddle на рамна, безбедна површина. Ставете го бебето надолу, поставете ја главата кон логото на swaddle. Ставете ги нозете во торбичка и повлечете го капакот. Обезбедете ги прилагодливите крилја над рацете и низ торзото. Новороденчето мора да има : Swaddle вклучува патентирана лажица за да помогне во поддршката на деликатната глава, вратот, 'рбетот и колковите; Држете, носете или поминете околу новороденчето без страв или вознемиреност; За новороденчиња до 15 килограми и 26 инчи. Поддржува и штити : Безбеден дизајн помага во заштитата и промовирање на здравиот развој на добро заоблена глава, силни и избалансирани мускули на вратот, неутрален 'рбет и природно движење на колкот; Одобрено од Институтот за дисплазија на колкот. Едноставно нежно го гушка бебето за да создаде ефект на утроба; Спречете го стартот на рефлекс; се прилагодува за просторијата за wiggle за малите што спијат со рацете без раце; Колк здраво движење на природни нозе. Тато дизајниран и доктор одобрени : генијална технологија - единствената низа што помага во поддршката и заштитата од повреди на главата, вратот, 'рбетот и колкот; Толку подобро, попаметен начин да го држите вашето бебе; одобрени од педијатри, ОБ/Гин и неврохирурзи. Удобност со висок квалитет : мека до допир, дишење, издржлива 100% памучна плетена ткаенина; Извадете ја лажицата за поддршка на KEPI од задниот џеб на ќебето Swaddle и е машинско миење и суво; Вклучува 1 swaddle.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата