• Со попуст
  • Неодамнешно
СТАРТЕР ЗА СТАРТЕР ЗА ПАТСКИ СОСТОЈБА СОЛЕНОИД за YAMAHA XC180 1983-1985 XJ550 XJ750 1981-1983 XJ650 1980-1983 XJ900 1983

СТАРТЕР ЗА СТАРТЕР ЗА ПАТСКИ СОСТОЈБА СОЛЕНОИД за YAMAHA XC180 1983-1985 XJ550 XJ750 1981-1983 XJ650 1980-1983 XJ900 1983

 
DEN 121.44

Количината на стоката
Това е достапна

Пакет : 1pc , нето тежина : 4oz , OEM директно го заменува почетниот реле, што е многу погодно за мотоцикли Fit For : YAMAHA 225 TTR225 1999-2004/ 250 TTR250 1999-2006/ YAMAHA 500 XV500 750 XV750 920 XV920 VIRAGO XV500 VIRAGO 500 1983/ XV750 VIRAGO 750 1981-1983/ XV920 VIRAGO 920 1982-1983/ YAMAHA BADGER 80 YFM80 1985-1988 1992-2001 ATV Yamaha Big Bear 350 YFM350 1987-1999 ATV Yamaha Big Bear 350 YFM350 1987-1999/ ATV YAMAHA BRIEZE YFA125 YFA 125 1989-2004 ATV/ YAMAHA BW200 BW350 1986 1987 BW200 1986-1987. , Изработено од бакар, спречува 'рѓа и е лесно да се запали. Совршена замена на релеите на Јамаха, континуирана работа. Сосема ново реле за стартување на замена за задниот дел , висока моќност на вртење Намалување на електрична струја за стартување. За нашите услуги : Имаме силни технички услуги и услуги на клиентите. Ние ќе ви обезбедиме најпогодни производи за вашиот автомобил. Ако имате какви било прашања во врска со релето, ве молиме контактирајте не и веднаш ќе ја одговориме вашата порака. Производ : Стартер соленоидно реле. Квалитет : Левал А+. Тежина на артикалот : 4 унци. Димензии на производот : 2,4 x 2 x 1,3 инчи. OEM код : Arrowhead SND6073. Компатибилен со Honda 35850-HM7-000, 35850-HN0-671, 35850-HN2-A01. Компатибилен со Honda 35850-HN7-003, 35850-HP1-601. TRX125 Four Trax 125 1985 1986/ ATC200 E ATC200 ES BIG RED 200 1982 1983 1984 BIGRED/ TRX250 Four Trax 250 1985 1986 1987.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата