• Со попуст
  • Неодамнешно
Детска балаклава ски-маска 2 пакет, зимска капа за лице за лице за вратот за 3-15 момче девојче, целосни маски за лице за велосипедизам за скијање

Детска балаклава ски-маска 2 пакет, зимска капа за лице за лице за вратот за 3-15 момче девојче, целосни маски за лице за велосипедизам

 
DEN 287.84

Количината на стоката
Това е достапна

Полиестер, памук Еластично затворање. Само миење на рацете. 2 големина достапна за деца тинејџери : Нашата зимска балаклава ски-маска има 2 големина на располагање, добро за 3-15 години дете, деца, тинејџери. Тој е супер истегнат од сите страни, така што може лесно да собере разни форми на лице, да ги смести повеќето големини на главата, без затегнатост и не е лесен за деформирање. Мала големина (ширина 8,7 ", висина 14.9") за деца од 3Т-8Т, голема големина (ширина 9,8 ", висина 16.1") за деца/тинејџери од 8Т-15Т. Разновидна и пријателска за шлемови : Ски -маската за деца има широк спектар на начини на носење, можете да ја користите како скијачка маска, балаклава, маска за нинџа, целосна обвивка за лице, гајтер за вратот, потопла шамија на лице итн. Исто така, може да се користи како шлем облоги без никакви проблеми. Идеално за разни активности : скијање, велосипедизам, пешачење, кампување, риболов итн. Дајте им на вашите деца убава заштита на лицето и вратот, оставете ги да уживаат во шарени спортови на отворено!. Термички материјал за руно : Детското скијачко покритие на лицето е изработено од врвен материјал, кој е нула и анти-статички, дише и издржлив. Внатрешното е термичко руно, наредено е супер мек, топло, пријателски за кожата и удобно за носење. Постојат неколку бои за избор, момчињата и девојчињата можат да ги носат според свој стил според нивната потреба. Дозволете им на вашите деца да поминат пријатна зима!. Добар работен масим Добар дизајн : Нашите деца скијачки маски се обрнуваат внимание на сите детали. Секој раб на производот се обработува добро за да се обезбеди издржливост. И ние Ad Pots исклучиво шиење и четири игли и игли шест реда технологија, тешко да се искине! Покрај тоа, го проширивме полите на вратот, може да се вклопи удобно под облеката и да ги задржи вашите деца пријатни и топли.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата