• Со попуст
  • Неодамнешно
Машки чевли за борење на машката АСИКС

Машки чевли за борење на машката АСИКС

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Направени во САД или увезени Флексија на флексија во надворешната страна ја подобруваат флексибилноста : . Гаражата Shoelace ги одржува скриените ленти : . Направени во САД или увезени. Флексија на флексија во надворешната страна ја подобруваат флексибилноста : . Гаражата Shoelace ги одржува скриените ленти : . Наменето за борачи кои бараат чевли што нуди мешавина од поддршка и издржливост, моделот за борење Control 2 е разноврсна понуда што транзиции од вежбање до натпревари, како и просторија за тежина. Изграден со сигурна флексибилност во умот, овој чевел има флексибилна горна конструкција која се движи со природното движење на стапалото без да жртвува поддршка. Дополнета со гаража за чевли во престојот на окото, оваа компонента им помага на лентите да останат затегнати и врзани за време на натпреварите. Функционално за подобрување на влечење на површините на МАТ, Control 2 чевлите вклучуваат и жлебови на флексија во надворешната страна за да помогнат во генерирање поголема флексибилност и стабилност.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата