• Со попуст
  • Неодамнешно
Колумбија Машка Смит Крик Кабриолет Пант

Колумбија Машка Смит Крик Кабриолет Пант

 
DEN 1119.84

Количината на стоката
Това е достапна

100% најлон Затворање на ременот. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. Сите временски панталони и шорцеви : Овие брзо сушење, кабриолетни панталони имаат поштенски нозе за брзо претворање во шорцеви во еден момент-и ќе ве одржуваат пријатно од сонцето до сонцето надолу. Класично вклопување : Оваа пантолона е исечена за класично вклопување со прилагодлива еластична половината и ткаенина за истегнување за крајна удобност за време на активните денови надвор. Корисни карактеристики : Брза сува најлонска тафта, робусни јамки на ременот и нозете на поштенски панталони, претворете ги овие панталони во 10 ”инсем шорцеви за секунди. Колку и да е удобно на студените утра колку што се жешки попладне. Изградено до последно : Вниманието на Колумбија на деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само материјали со највисок квалитет, стручно изработка и трајно шиење. Ова е долготраен пар панталони што ќе ги уживате за следните сезони. Специјално направени за активна употреба, кабриолетните панталони во Колумбија Смит Крик се крајниот главен камп и пешачење. Започнете со панталони на ладно утро, поштедувајте се на шорцеви во средината на денот, и поштедете ги нозете назад за топлина повторно во вечерните часови. Изработено од 100% најлон, во тафета финиш, овие панталони остануваат лесни, удобни и издржливи, без оглед на времето или активноста.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата