• Со попуст
  • Неодамнешно
NCAA Front и Back Print, Team Tem Color Tilt, колеџ, Универзитет

NCAA Front и Back Print, Team Tem Color Tilt, колеџ, Универзитет

 
DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

100% памук Повлечете го затворањето. Ексклузивна маица од подземно печатење, печатена и дизајнирана во САД. Унисекс одговара што е совршено за мажи и жени. Одличен додаток на секоја гардероба. Официјално лиценцираните производи вклучуваат официјална UGP и колеџ лиценцирана ознака или налепница на холограм. Покажете ја вашата гордост на вашата апликација во оваа одлична лиценцирана маица!. Машината со високо квалитетни отпечатоци (предлагаме да се измиете внатре за подолг принт). Без разлика дали се затегнувате на фудбалски натпревар со апликации, или на трибините кои навиваат на кошаркарскиот тим на планинарите. Покажете ја гордоста на вашата апликација во оваа мета. Одлично за Божиќни подароци, родендени или само за да се однесувате кон одлична графичка мета. Меки ткаенини отпечатени на тешка памучна маичка-5,3-6,0 мл., Пред-смарт 100% памук. Хедер и неонски бои се 50/50 памук/полиестер, антички бои на Хедер и Спорт Греј се 90/10 памук/полиестер, пепел е 99/1 памук/полиестер. Загарантирана 100% гаранција за задоволство, достапна во S - 3 XL, оваа мета работи точно на големината и е пред -смарт.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата