• Со попуст
  • Неодамнешно
Елифер Унисекс Тенки Бамбус Глуждот Чорапи Дише Ниско Намалување Атлетски Трчање Спорт Нема Шоу Чорапи За Жени И Мажи 4-8-12 Пара

Елифер Унисекс Тенки Бамбус Глуждот Чорапи Дише Ниско Намалување Атлетски Трчање Спорт Нема Шоу Чорапи За Жени И Мажи 4-8-12 Пара

 
DEN 286.72

Количината на стоката
Това е достапна

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката 80% Бамбус, 18% Полиамид, 2% Еластан. Машинско Перење. КВАЛИТЕТНИ ЧОРАПИ ОД БАМБУС ВИСКОЗА - овие долготрајни премиум унисекс чорапи од глуждот од бамбус изработени од удобен квалитет на цвест. Тие остануваат на место и воопшто не се лизгаат по петицата. Бамбусовите влакна ќе помогнат при многу проблеми со мирисот. КОНТРОЛА НА ВЛАГА ШТО ДИШЕ - нашите ексклузивни бамбусови чорапи гарантирано ќе ги одржуваат вашите стапала свежи и суви со квалитет што ја отстранува влагата. Овие чорапи за облекување изработени од терморегулирачка многу мека и удобна ткаенина, супер удобни, исклучително дише се одлични чорапи и за мажи и за жени. БЕЗ ВЕНТИЛАЦИЈА СО МИРИС-Мрежа-Повеќето луѓе би сакале нивните стапала да останат свежи и без мирис. Бамбусовите чорапи се составени од природни бамбусови влакна кои драстично го намалуваат мирисот на стапалата. Еколошките бамбусови влакна се понежни од многу вештачки влакна и не ја иритираат кожата на ист начин. Тие не се лизгаат од задниот дел на ногата. УДОБНО-ИЗДРЖЛИВО - удобноста измешајте бамбусови чорапи со низок крој направени од висококвалитетен бамбус за да траат долго и одржувајте ги нозете здрави. Секако, ова е многу пријатна придобивка покрај супериорната удобност на чорапите. ЧИСТЕЊЕ БЕЗ ПРОБЛЕМИ-препорачуваме перење наместо хемиско чистење за бамбусови чорапи. Користете го циклусот на нежно перење или миење раце и користете добар бренд на нежен сапун во прав или течност. Препорачуваме да не користите белило, белило со хлор што често може да предизвика пожолтување. Овие Бамбусови Чорапи за Глуждот добро се вклопуваат во вашите стапала. Одлично вклопување што нежно одговара на обликот на стапалото. ЧУВАЈТЕ ГО КУЛ-Останете кул. За да ги одржувате нозете суви и ладни во текот на денот, удобната ткаенина ја отстранува влагата. УДОБНОСТА ШТО ЈА ЗАСЛУЖУВАТЕ-амортизираното дно на стапалото ги прави овие чорапи за амортизирање добар избор за секојдневно носење, од работа до игра до теретана до спорт и пошироко.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата