• Со попуст
  • Неодамнешно
Колумбија Машки Корисник II Цврста Кошула Со Кратки Ракави, Летна Праска, Висока 5 ПАТИ

Колумбија Машки Корисник II Цврста Кошула Со Кратки Ракави, Летна Праска, Висока 5 ПАТИ

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

100% Полиестер Затворање на копчето. Машинско Перење. ОМНИ-СЕНКА : Бидете безбедни и заштитени. Омни-Сенка ги блокира U и УВБ зраците за да помогне во спречување на изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата. Тесната ткаена конструкција со предива што апсорбираат УВ го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. ОМНИ-ФИТИЛ : крајната технологија за управување со влага за на отворено. Омни-Фитил брзо ја поместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување—одржувајќи ве ладни и вашата облека сува. СВЕЖА и СУВА : оваа вентилирана кошула е наменета за акција за топло време, од нејзината напредна технологија за заштита од сонце НАГОРЕ-40, до нејзиното брзо сушење, ткаенина што ја отстранува потта, која вклучува антимикробен третман, одржувајќи ве суви и свежи во текот на активните денови. ИЗДРЖЛИВ СТИЛ : оваа кошула со класичен крој со копчиња е изработена од полиестер рипстоп и вклучува линија на полите на кошулата со копче обезбедени повеќенаменски џебови на градите. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ : вниманието на колумбија кон деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само најквалитетни материјали, стручна изработка и издржливи шевови. Ова е долготрајна кошула во која ќе уживате во наредните сезони. Секојдневната облека на колумбија е сакана од сите поради неговата супериорна удобност, функционалност и суптилен стил. Машкиот Корисник НА Колумбија II Цврста Кошула Со Кратки Ракави е задолжителен производ за работните денови и викендите во топло време. Висококвалитетните материјали што се користат за изработка на оваа машка кошула се она што ја прави толку популарна, додека нејзините модерни класични фит и во тренд бои обезбедуваат стил и удобност. Оваа летна љубовна кошула содржи некои од најдобрите Технологии за заштита од сонце Во Колумбија кои помагаат да се спречи оштетување на кожата од сонцето. Неговата ТКАЕНИНА UPF 40 штити од штетни U и УВБ зраци. Антимикробниот третман и вентилацијата го штитат од мирис на телото, додека полиестерската ткаенина рипстоп е дизајнирана да го исфрли потењето и брзо да се исуши, одржувајќи ве ладни, опуштени и суви.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата