• Со попуст
  • Неодамнешно
Предна мисија 4 - PlayStation 2

Предна мисија 4 - PlayStation 2

 
DEN 447.84

Количината на стоката
Това е достапна

Пилотот Мех (Ванцер) по име Елса се бори против напад од непознати напаѓачи во Германија, додека еден млад војник по име Дарил повлекува мистериозен товар чиј авион се урна во Јужна Америка Овие две судбински настани ќе ја постават сцената за интензивна футуристичка. Тактички борби со седиште во составот, додека водите екипи на Ванцерс во стратешка борба. Извонредните нови графики - спектакуларните визуелни ќе ве остават глупаво - тоа е практично кино. Новите тактички карактеристики како системот за врски донесуваат нова димензија на стратегијата за мултиплеер во вашата игра. Пилотот Мех (Ванцер) по име Елса се бори против напад од непознати напаѓачи во Германија, додека еден млад војник по име Дарил повлекува мистериозен товар чиј авион се урна во Јужна Америка. Овие две судбински настани ќе ја постават сцената за интензивна футуристичка. Тактички борби со седиште во составот, додека водите екипи на Ванцерс во стратешка борба. Извонредните нови графики - спектакуларните визуелни ќе ве остават глупаво - тоа е практично кино. Новите тактички карактеристики како системот за врски донесуваат нова димензија на стратегијата за мултиплеер во вашата игра. Опис на производот ГОЛЕМИТЕ РОБОТИЧКИ ВАНЗЕРИ се враќаат пред мисијата 4. Играта се одвива 6 години по претходната, во 2096 година, а светот е поделен на 3 суперсили : Обединета Европа (Е.), Пан-американски сојуз (У.)) , и азиска алијанса (О. На бојните полиња на оваа иднина доминираат Ванцерс, борбени роботи опремени со акциони точки што им овозможуваат да се движат, оган и контра напад. Директирајте ги Wanzers преку реални борбени елементи и многу детални графики на воздушни напади, воздушни капки, работни места за поправка и многу повеќе. Целокупниот нов систем на врски им овозможува на играчите да постават неверојатни комбинации на команди за да вршат спектакуларни маневри. Сцената е поставена со богата кинеска секвенца за отворање што ги раскажува приказните за Елса, талентиран регрут на Е. Војник среќен што е во задниот чувар. Преглед со оглед на педигре на серијата, издавачот и колку уживав во предната мисија 3 на ПСОН, предната мисија 4 е разочарување за скоро за секое ниво. Срамота е исто така, бидејќи воведниот филм се одликува со Wanzers (оваа верзија на оваа серија на класичен механизам) што ја бореше во балет на смртта што ја доби мојата стратегија RPG сокови. За жал, играта не е толку возбудлива како нејзиното отворено кино. Приказната ја следи приказната за двајца пилоти на Ванцер - Елса и Дарил. Играта се отвора со Елса додека истражува напад врз неколку германски бази, а потоа се префрла на Дарил и неговиот тим во Јужна Америка. Не е лоша приказна, но ништо што не сте чуле порано. Истото може да се каже и за игра. Предната мисија 4 е прилично основна стратегија игра од почеток до крај. Сепак, има неколку убави допири, вклучувајќи ја и можноста за огромно прилагодување на вашите механизми, а сосема нов систем за врски му дозволува на играчот да ги синхронизира Wanzers заедно за да можете да ослободите повеќе напади во една рунда борба.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата