• Со попуст
  • Неодамнешно
VR Mask Mask Band Facemask Facemask компатибилен со Oculus Quest 2 додатоци

VR Mask Mask Band Facemask Facemask компатибилен со Oculus Quest 2 додатоци

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Помрано : Големата површина на маската за очи VR може ефикасно да спречи потта да тече во очите, да ве одржува ладно и суво долго време Влакната што влажни влакна ја оддалечуваат потта од лицето додека играте. Надграден материјал : Полиестерска ткаенина, мека и удобна, близу до кожата, дишење и печење. Лесно е да се облече и да се соблече : VR маската за очи е дизајнирана со прилагодливи еластични ленти што можат да се стават во секунди. VR -маската одговара на повеќето облици на главата и можете лесно да ја ставите или исклучите. Мора да има додатоци за игри со вежби со VR : Одлично е да се избегне машината да се влажни од пот за време на спортски и игри со вежбање, како што се натприродно, Fitxr, искачување, бокс. Компатибилен со повеќе модели VR : За Oculus Quest 2, Play Station VR, HP Reverb G2 и повеќето VR модели на пазарот. VR Mask Band Band; Црна * 1, бела * 1, сива * 1.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата