• Со попуст
  • Неодамнешно
Б 7000 Ткаенина Лепак Со Прецизни Совети, Надградба На Индустриска Сила Лепило Б-7000 Лепак Јасно За Накит Занаети САМ, Метал, Камен, Кристал Скапоцени Камења Гел, Стакл?

Б 7000 Ткаенина Лепак Со Прецизни Совети, Надградба На Индустриска Сила Лепило Б-7000 Лепак Јасно За Накит Занаети САМ, Метал, Камен, Кристал Скапоцени

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Quage Пакетот Вклучува Quuzix накит лепак доаѓа со 50 ml лепак, кристал накит лепак може да изолира гас, течност и проток на воздух, така што може да одржува одлична адхезија за долго време ①Апликатор за игла со Капаче Што не се затнува, Б7000 дизајн на лепак за накит со тенки метални прецизни совети во случај да се затнат по употреба. Лепилото лепило тече непречено и ви овозможува да имате добра контрола врз тоа каде оди, прави за примена на точноста на точката на лепак. Покрај тоа, капачето што има приклучок сличен на игла за да спречи лепење на лепилото со фабри-осигурувачи. ®Погоден за Занаетчиски Проекти И Детални Работи . Отиде на мазно, лесно чистење, врв без затнување, Супер лепак Б-7000 одговара на поголемиот дел од материјалот како дрво, стакло, ткаенина, керамика, скапоцени камења, метал, камен, пластика, гума, силикон и акрилик. Тие обично користат за замена/ лепење на екранот /грбот на мобилниот телефон, поправка на скршени очила, лепак во 3д печатена смола мини клучни места и некои детални дела, исто така користени за скапоцени камења од кристал камења гел на кеси, нокти, облека, играчки и сите други Занаетчиски проекти. ●Полутранспарентен Лепак И Практичен ●30 до 35% цврста содржина и цврстина на лекување од 65-80А, надградбата б7000 покажува транспарентно полу-лебдечко тело, кое секогаш одржува одлична состојба за површината на сите производи. Покрај тоа, кога лепилото за накит целосно лечи по 24-48 часа, може да се протега до сопствената должина од 900%, високата еластичност го прави ефикасно поврзување со проширувањето на површината, а водоотпорната формула останува флексибилна и лесна за справување со било која состојба.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата