• Со попуст
  • Неодамнешно
КОМИЈАРТ 3Д Мувла За Лице Силиконски Калап За Сапунска Уметност Изработка На Бонбони Фондан Торта Керамика Глинена Скулптура Моделирање Фимо

КОМИЈАРТ 3Д Мувла За Лице Силиконски Калап За Сапунска Уметност Изработка На Бонбони Фондан Торта Керамика Глинена Скулптура

 
DEN 111.84

Количината на стоката
Това е достапна

Цврст И Флексибилен Силикон : новиот силиконски материјал за храна во согласност со квалитетот НА АМЕРИКАНСКАТА фда,без БПА,нетоксична заштита на животната средина,температура -40 до +230Безбеден за Употреба во Рерна,машина за миење садови,фрижидер и микробранова печка. Материјал : Силикон. Повеќекратна Употреба Силиконски Калап : Може да се користи За правење Секаков вид мувла,како што се чоколади,Сапун,тврди бонбони,фаџ,фондан,украси за колачи, украси за забави,забави за родендени и тушеви за бебиња,налепници,желатин желе,мафини,шеќерен паста,стопено чоколадо,восок,мраз,сапун,Разни видови глина. Сапун за Силиконски Мувла : нелеплив и лесен за ослободување од калапот, еднократно и лесен за перење.Може да биде рециклирана, издржлива, ниска потрошувачка на енергија. Може да се користи како декорација на торта, и за проекти за изработка на глина и епоксидна смола итн. 100% Сосема Ново. Материјал : Силикон За Храна Изработен од силикон за храна, лесен за употреба, многу флексибилен и нетоксичен. Нелеплив и лесен за ослободување од калапот, еднократно и лесен за перење.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата