• Со попуст
  • Неодамнешно
7 парчиња од 5 инчи до 14 инчемброиди обрач постави дрвени кружни рефус бамбус круг крст -бод -обрач за обраќање за уметнички занаетчиски занаети за шиење wallид декора?

7 парчиња од 5 инчи до 14 инчемброиди обрач постави дрвени кружни рефус бамбус круг крст -бод -обрач за обраќање за уметнички занаетчиски

 
DEN 344.00

Количината на стоката
Това е достапна

Материјал за везење обрач : природен бамбус Дијаметар на Циркл : 13/15/20/23/25/30/36 CM (5/6/8/9/10/12/14 инчи). Различни димензии за везење, погодни за извезена ткаенина со различна големина. Обратките за везови се изработени од висококвалитетен природен бамбус, што е лесен и безопасен за вашите раце. Со закон, мазна и безбедност на телото. Завртки од не'рѓосувачки челик со ситна анти-лизгачка врежана текстура. Полиран бамбус везен обрач кој е лесен, одличен за вез, вкрстено бод, рачно занаетчиство, шиење, може да се користи и во wallидна декорација, декорација на свадби, венци, мали украси. Како да се користи : 1.Селезирајте ја надворешната завртка, поставете го рамното обрач, ставете ја крпата на обрачот, а потоа ставете го надворешниот обрач на внатрешниот обрач. Ставете ја крпата и затегнете ја завртката. Продолжете да ја ставате крпата за да се осигурате дека нема плети и обрнете внимание на ткаенината за да ги направите искривите и заварувачите и вертикални и хоризонтални, и конечно затегнете ги завртките. Проверете го обрачот дали е доволно тесен.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата