• Со попуст
  • Неодамнешно
Бебешки Прибор Лажица Вилушка Со патна кутија, Силиконски Прибор За Мали Деца За Самохрани Деца Деца

Бебешки Прибор Лажица Вилушка Со патна кутија, Силиконски Прибор За Мали Деца За Самохрани Деца Деца

 
DEN 223.84

Количината на стоката
Това е достапна

Е совршен за Самохранење . Бебешкиот зглоб не е доволно флексибилен за да користи директно прибор за бебиња. Нашата свиткана лажица и вилушка имаат флексибилна Рачка која може слободно да се свитка без враќање според правилата за јадење на децата во различни фази и може да се обликува за да работи од двете раце. Тоа им помага на оние кои се бореле со прибор, им помага подобро да ја соберат храната, им олеснува да стигнат до устата, да им донесе забава да научат да јадат самостојно, да ја градат довербата. Безбедноста И Практичноста Се Заоблени И мазни за деликатната гума за џвакање и забите на бебето, без остри рабови на приборот, вкусот на бебето е поудобен. Проширените боцки и тркалезните врвови на вилушката лесно можат да вилушкаат овошје и тестенини, Збунетиот Дизајн на лажицата може да спречи лажицата да навлезе премногу длабоко во устата на бебето и подобро да ја содржи храната. 100% Материјал За Одделение За Храна Нашиот прибор за мали деца е изработен од материјал за храна и поминува национален сертификат за детски производи. Не содржи Бпа, Олово, Латекс и Фталат, детето е безбедно за јадење. Тие се безбедни за миење садови, или можете да ги стерилизирате овие прибор до 1 минути и во врела вода.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата