• Со попуст
  • Неодамнешно
Nordun 12 пакувања чаши за пилешко вода, автоматски комплет за фидер за пилешко вода 3/8 инчи навој автоматско полнење во вода за пиење во вода за пиење, погоден за патки,

Nordun 12 пакувања чаши за пилешко вода, автоматски комплет за фидер за пилешко вода 3/8 инчи навој автоматско полнење во вода за пиење во

 
DEN 271.84

Количината на стоката
Това е достапна

[Автоматски дизајн за полнење вода] : Нашиот чинија за пилешки вода има автоматски систем за наводнување со дизајн на прекинувач за гравитација Кога водата во чашата за пилешко вода е под фиксното ниво, таа ќе се наполни автоматски. Обезбедете дека секогаш има постојан проток на свежа вода и не се троши ниту една капка! [Зошто да го изберете ова] : Кога го поседувате овој автоматски пилешко водач, значи дека не треба да ја пополнувате живината со вода секој час од денот. Само пополнете ја корпата пред да заминете од дома. Овие чаши за пилешко вода обезбедуваат дека вашето пилешко е добро згрижено и одржувајте ја вашата фарма за живина чиста и уредна цел ден. [Едностепена инсталација и чиста] : Оваа чаша за наводнување е лесна за инсталирање, користете ја вклучената алатка за вежбање и удар за да вежбате дупка на страната на корпата прво, а потоа вметнете ја чашата за пилешка вода, а потоа затегнете ја навртката во корпата до кофата до Завршете ја инсталацијата. Вентилот за контрола на водата е внатре, садот е мазен и без никакви пречки, така што е лесно да се исчисти. [Висок квалитет и мулти-апликација] : Овој авто-пилешко вода е изработен од траен пластичен материјал и сигурна не'рѓосувачка пролет, која е безбедна, еколошка и без мирис. Погоден за систем за наводнување од живина за кофи за вода во домаќинството. Како што се фидер за вода од патка, мисирка вода, систем за наводнување на плаша, мал пилешко водач, пилешка пилешка, пилешка кокошка диспензерот за вода, гуска пијалок и автоматски водач на птици итн. Ореви за монтирање + 12 силиконски дихтунзи + 1 0,35 инчи за монтирање на дупката за монтирање.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата