• Со попуст
  • Неодамнешно
Mill Carbide End, 404bn, 13/32 d, 1 исечен л

Mill Carbide End, 404bn, 13/32 d, 1 исечен л

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Carbide End Mill, оценка со високи перформанси, список број 404bn, е со редовен стил на типот и топката на носот Дијаметар - 13/32 ", дијаметар на Шанк - 7/16", должина на сечење - 1 ", целокупна должина - 2-3/4", број на флејти - 4, тип на сечење - центар, насока на сечење - десна рака, хеликс Агол - 30 степени. Апликација за - јаглероден челик, челик со алатки, леано железо, не'рѓосувачки челик од 300 или 400 серии. За профилирање и склопување апликации. Користете со алуминиум, леано железо, низок и среден јаглероден челик, легура челик, не'рѓосувачки челик и зацврстен челик. Carbide End Mill, оценка со високи перформанси, список број 404bn, е со редовен стил на типот и топката на носот. Дијаметар - 13/32 ", дијаметар на Шанк - 7/16", должина на сечење - 1 ", целокупна должина - 2-3/4", број на флејти - 4, тип на сечење - центар, насока на сечење - десна рака, хеликс Агол - 30 степени. Апликација за - јаглероден челик, челик со алатки, леано железо, не'рѓосувачки челик од 300 или 400 серии. За профилирање и склопување апликации. Користете со алуминиум, леано железо, низок и среден јаглероден челик, легура челик, не'рѓосувачки челик и зацврстен челик.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата