• Со попуст
  • Неодамнешно
Zjff Teflon Ptfe лепило лента, лента за запечатување на лента за запечатување на висока лента за запечатување, отпорна

Zjff Teflon Ptfe лепило лента, лента за запечатување на лента за запечатување на висока лента за запечатување, отпорна

 
DEN 1161.60

Количината на стоката
Това е достапна

Се вклопува во буквално сите Foodsaver, Weston, Cabella's, Nesco и Seal-A-оброк вакуумски заптивки, како и повеќето модели на заптивки за топлина на рака / импулс Лентата може да биде малку поширока и подолга од потребното, овозможувајќи широка компатибилност. Лентата треба да се замени кога се појавува предупредува, обезцветено или ако запечатувањето не е совршено. Издржливоста и антилевите својства го прават идеален материјал за поставата на шини за водичи, чизми и слајдови. Отпорност на температура -70 ~ 260 ° C, HI квалитет. Веднаш престанува да протекува, никогаш не грижете се за дождливите денови. Практичното поправка кит останува силна адхезија на различни површини, како и изолација на топлина. Се вклопува во буквално сите Foodsaver, Weston, Cabella's, Nesco и Seal-A-оброк вакуумски заптивки, како и повеќето модели на заптивки за топлина на рака / импулс. Лентата може да биде малку поширока и подолга од потребното, овозможувајќи широка компатибилност. Лентата треба да се замени кога се појавува предупредува, обезцветено или ако запечатувањето не е совршено. Издржливоста и антилевите својства го прават идеален материјал за поставата на шини за водичи, чизми и слајдови. Отпорност на температура -70 ~ 260 ° C, HI квалитет. Веднаш престанува да протекува, никогаш не грижете се за дождливите денови. Практичното поправка кит останува силна адхезија на различни површини, како и изолација на топлина. ? Зошто ви треба лента од?- со илјадници апликации, нашиот опсег на лента ќе одговара на сите потреби од најмалата до најголемата и ние се залагаме во неограничени материјали. Без оглед на вашите барања, можеме да ја обезбедиме лентата за вас - други бои, големини и типови достапни во продавница.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата