• Со попуст
  • Неодамнешно
Алатка за мелење на тркалото за мелење на тркалото Uxchell 12 mm x 40mm алатка за облекување со единечна точка за траење

Алатка за мелење на тркалото за мелење на тркалото Uxchell 12 mm x 40mm алатка за облекување со единечна точка за траење

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Материјал : дијамант, метал; Површински третман : Chrome Севкупна големина : 12mm x 40mm / 0,47 "x 1,57" (DIA X L). Апликации : Главно се користи за мелење на тркала за облекување на разни машини за мелење. Оваа облека за мелење на тркалото може да ги отстрани несаканите остатоци од тркалото и да открие остра, чиста површина за сечење за да го врати и продолжи животот на тркалото. Рачното лице за дијаманти е погодна за облекување на сите видови на тркала за мелење, како што се тркалото за мелење на кафеава корун, тркало за мелење на силиконски карбид, тркало за мелење на бело Corundum и така натаму. Материјал : дијамант, метал; Површински третман : Chrome. Севкупна големина : 12mm x 40mm / 0,47 "x 1,57" (DIA X L). Апликации : Главно се користи за мелење на тркала за облекување на разни машини за мелење. Оваа облека за мелење на тркалото може да ги отстрани несаканите остатоци од тркалото и да открие остра, чиста површина за сечење за да го врати и продолжи животот на тркалото. Рачното лице за дијаманти е погодна за облекување на сите видови на тркала за мелење, како што се тркалото за мелење на кафеава корун, тркало за мелење на силиконски карбид, тркало за мелење на бело Corundum и така натаму. Спецификации : Материјал : Дијамант, Металсурфејс Третман : Chromeoverall Големина : 12mm x 40mm / 0,47 "x1.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата