• Со попуст
  • Неодамнешно
Exmax 2.4g Преносен приемник на уво-кука аотуматски одговара на каналот на предавател што траеше 23 часа за фабрички туристички водич за туризам конференција за туризам

Exmax 2.4g Преносен приемник на уво-кука аотуматски одговара на каналот на предавател што траеше 23 часа за фабрички туристички водич за туризам

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

【Поддржете два звучникот што зборува истовремено】 Exmax EXD-6824 Систем за безжични туристички водичи може да пренесе аудио говорни пораки од презентер до публика Презентерот зборува во микрофон предавател и публиката користи лесни приемници за ушна кука за да ја слушне пораката. Што е неверојатно е дека приемниците може да слушнат говорни пораки од два предаватели на истиот канал. Кога зборуваат на главниот предавател на микрофон, заменик предавател може да испрати музика во позадина до приемниците. 【Карактеристики на предност】 Системот за безжични туристички водичи EXMAX EXD-6824 Овозможува до два предаватели-опишувачите да работат на истиот канал во секоја група. Шифрирани за безбедност. Предавателот исто така има влез Aux кој овозможува да се поврзат MP3, паметен телефон, MP4 со системот, да свири музика во позадина или претходно снимени говорни датотеки.9999 Избирање на 2,4 GHz без лиценциски канали кои опфаќаат стотици групи кои работат на исти Ставете го сè додека се на различни канали. 【Клучни бази на податоци】 Едноставно ја прилагодуваат обемот на приемниците на удобно ниво. Службениците на туристичките групи можат да работат истовремено во истата околина. Нема ограничување на бројот на приемници што можат да се користат на систем. Растојанието за време на пренесување може да биде до 150 метри (492ft) .


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата