• Со попуст
  • Неодамнешно
Есун Пла + Филамент 1,75мм, 3Д печатач Филамент ПЛА плус, димензионална точност +/- 0,03мм, филамент за печатење 3Д за 3Д печатачи за 3Д, црно, црно

Есун Пла + Филамент 1,75мм, 3Д печатач Филамент ПЛА плус, димензионална точност +/- 0,03мм, филамент за печатење 3Д за 3Д печатачи

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

【Лесно за печатење】 PLA+ е подобрена верзија на обична PLA Има поголема сила и подобра цврстина, не е лесно да се пробие. Ниско намалување, без деформација, без пукање, прецизност со голема печатење. Направени со скроб суровини добиени од растителни ресурси, идеални за печатење во затворен простор. 【Печатење со голема брзина】 Запознајте ги барањата за печатачи со голема брзина. Продолжува постојано извонредна изведба со голема брзина. Компатибилен со Bambu Lab X1 / X1c / P1 P, Creality K1 / K1 Max и Ankermake M5. 【Затегнување бесплатно и без приклучување】 Вкупна должина : 340-350m. Целосна ролна на филамента за печатачи од 1 кг, совршена заобленост и толеранција на многу тесен дијаметар, добро ликвидација, не се преклопува или запленува. Добро стопете, хранете се непречено и постојано без затнување на млазницата или екструдер. 【Димензионална толеранција +/- 0,03мм】 ESUN PLA + 3 D печатач Филаментите се произведуваат со попрецизна спецификација. Минимална толеранција и ниско искривување за да се обезбеди конзистентно хранење и стабилни отпечатоци, без меурчиња, помалку стринг, екстремно висока успешна стапка.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата