• Со попуст
  • Неодамнешно
Копче за прекинувач за прекинувач GOOFFY 100PCS/ЛОТ СВЕТНИЦИ ЗА ПУШЕНСКИОТ 6ММ * 6mM * 10mm DIP-4 6x6x10mm тактилни прекинувачи за тактики за притискање на копчето 6 * 6 * 10mm DIP-4 прекину

Копче за прекинувач за прекинувач GOOFFY 100PCS/ЛОТ СВЕТНИЦИ ЗА ПУШЕНСКИОТ 6ММ * 6mM * 10mm DIP-4 6x6x10mm тактилни прекинувачи за тактики

 
DEN 1032.00

Количината на стоката
Това е достапна

Анти корозија, киселина, алкални и отпорни на топлина Прекинувачот за копче за притискање се користи во индустриски контролни кола за контрола на електромагнетниот стартер, контакт, реле и други електрични кола. Висок квалитет на металниот материјал Тип на контакт : Моментарна димензија на контакт : 6 x 6 x 10 mm / 0.24" x 0,39 "; должина на пинот : 4 mm / 0,16" копче DIA.08 "; Pin Pitch : 6 x 4 mm / 0.24" x 0,16 "Материјал : пластика, метал, електрични делови; боја : црна, сребрена тон пакет содржина : 100 x тактички прекинувачи имаат моментален контакт, 4 пинови, црни Копчето за притискање, преку монтирање на дупки, големина со 6x6x10mm, итн. Се користи во полињата на електронски производи, уреди за домаќинства и повеќе. Дизајн на механизам со голема прецизност нуди акутно работење и долг животен век.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата