• Со попуст
  • Неодамнешно
Бела 8,5 x 11 картон - празна супер густа хартија - 100 листови - Уметнички цртеж Квалитет на јајце -финиш - Тешка тежина 120lb залиха за картички за инк -џет и ласерски печата

Бела 8,5 x 11 картон - празна супер густа хартија - 100 листови - Уметнички цртеж Квалитет на јајце -финиш - Тешка тежина 120lb

 
DEN 527.20

Количината на стоката
Това е достапна

Дополнителен густ картон совршен за покани, поштенски картички, корици и визит -картички или како цврста поддршка за вашиот проект Направено од 120lb капакот на капакот (325 GSM) со прекрасна завршница на јајце, топла бела боја и 96 осветленост. Многу густ картон совршен за покани, поштенски картички, корици, индексни картички и флеш картички или за сликање, скицирање, акварел, јаглен. Мерки 8 1/2 "x 11" - направени во САД. Работи на печатачи Inkjet & Laser (Copiers исто така) - нема да работат на повеќето домашни печатачи поради дебелина. Ве молиме, консултирајте се со вашиот прирачник за печатач пред да нарачате за да бидете сигурни дека може да се справи со капакот од 120lb (325 GSM) картички. Белешка : Оваа залиха е многу густа. Нема да се преклопи непречено, без да се постигне прво. Нема да печати на повеќето домашни печатачи. Ве молиме, консултирајте се со вашиот прирачник за печатач пред да нарачате за да бидете сигурни дека може да се справи со капакот од 120lb (325 GSM) картички. Desktop Publishing Supplies, Inc. Brand 120lb Cover White Cardstock работи одлично за оние што бараат исклучително густа залиха за нивните покани, честитки, визит -картички, итн.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата