• Со попуст
  • Неодамнешно
Екстремни алатки EX7215CHBK 15-lawer Triple Bank Top Chest со слајдови за лежишта, 72-инчни, црно високо сјајно палто во прав

Екстремни алатки EX7215CHBK 15-lawer Triple Bank Top Chest со слајдови за лежишта, 72-инчни, црно високо сјајно палто во прав

 
DEN 191.52

Количината на стоката
Това е достапна

Отворете до дизајнот на капакот поддржан од 2 тешки гасни ленти и вклучува рачка за лесно затворање 30 "Длабочина на кабинетот со целосна екстензија, слајдовите со лежишта на топката Оценети 300-600* lbs по фиока (фиоки со двојни слајдови). Фронтовите со двојни челични фиоки обезбедуваат дополнителна ригидност за да се спречи извртување или тресење. Полиран, анодизиран алуминиум, целосен начин на ширина Повлечи фиоки отпори на оксидација. Двоен канал, заварени заварени држачи за поддршка под секоја фиока спречуваат да се караат или да се искривуваат. Екстремните алатки екс -професионални алатки за кутии имаат крајно складирање на алатки. 15-те големи фиоки се опремени со супер тешки, слајдови со лежишта со топка со целосна екстензија, оптоварени со оценка од 300 до 600 фунти. По фиока (600 фунти. Оценка на оптоварување на фиоки со двојни комплети слајдови.) Ставете ги затоа што оваа кутија е Изградена за да го земе тоа! Оваа кутија со алатки има многу исклучиво патентирани карактеристики како фронтови со двојни челични фиоки, само-прилагодени склопови на брава на пролетни и брави, конфигурација на модуларна фиока која може да се ротира и многу повеќе . сите наши карактеристики заедно Со завршувањето на палтото во прав Акцо Нобел Сјај, значи дека вашата кутија има за цел да трае цел живот! Тоа е совршен додаток на EX7217 RC 72 in. 17-latcher Професионален тројно банкарски кабинет. Тоа е совршен додаток на EX7217 72 ”17 фиоки Професионален кабинет за тројно банка. Екстремни алатки 72 "15 фиоки тројни банка професионални врвни гради : • Димензии : 72" W x 30 "D x 26-1/4" H; • 15 фиоки со 30 "длабочина на кабинетот; • Две гасни лифтови за поддршка на горниот капак; • Двоен челик Фронтови на фиоки за wallидови; • фиоки за целосна екстензија користат супер слајдови со лежишта со тешки топка; • Само-прилагодување на склопувањето на фиоката на фиоката на пролетната рачка за зголемена акција за безбедност/мазна фиока; • 300 до 600* lb капацитет на оптоварување по фиока (фиоки со двојни слајдови) ; • Двоен канал за заварени заварени држачи за поддршка на долната страна на секоја фиока за додадена јачина/без растојание; • Дополнителен длабок, висок сјај во прав на прав; • Нема заварувања на фиоки, копачка или странична кабинета; • Безбеден, тубуларен кодиран систем за заклучување на заклучување ; • Вклучени облоги за фиоки со висока густина со висока густина • Ограничена гаранција за живот • Тежина на испорака : 795 фунти.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата