• Со попуст
  • Неодамнешно
Глава мраз пакет, главоболка од мраз пакет Олади ладно пакување смирувачка треска мигрена гел мраз пакет за шлемови за ловџии, мраз за возење шлем, одржувајте ладно

Глава мраз пакет, главоболка од мраз пакет Олади ладно пакување смирувачка треска мигрена гел мраз пакет за шлемови за ловџии, мраз за возење

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Контурирана за да ги собере сите најмногу капа, капа, шлем - - Дијаметар на влошки за ледени гелови : 7,5 " Пакетот вклучува 2 влошки за гел за пакувања, лесен за употреба и носење. Мора да има во топло лето. Пак дизајниран според контурата на черепот е не-пробив, нетоксичен гел исполнет што апсорбира шок и не отскокнува на главата. Студената пакет обезбедува смирувачка сензација за време на употребата. Може да се користи со активности на спортот или за општи апликации. Главниот леден пакет, исто така, се користи за општа примена со обична капа за да ја затегне болката во главата и е способен да го спушти нивото на непријатност и болка за време на мигрена. Пакетот за ладно гел на главата нема апсолутно никакви несакани ефекти за користење на ладна терапија како метод на заздравување . Главниот ладен пакет им помага на страдалниците од несоница да заспаат брзо и уживаа во мирна ноќ откако се вклопуваа во капачето. Верува дека спуштањето на температурата на мозокот ја забавува својата активност и така помага во одмор. Контурирана за да одговара на сите најмногу капа, капа, шлем - шлемот - - Дијаметар на влошки за мраз на гел : 7,5 ". Пакетот вклучува 2 влошки за гел со пакувања, лесни за употреба и носење. Тоа е задолжително во жешко лето. Cool Cool Pack е смирувачки гел мраз пакет дизајниран според контурата на черепот е не-пробив, нетоксичен гел исполнет што апсорбира шок и не отскокнува на главата. Студениот пакет обезбедува смирувачка сензација за време на употребата. Може да се користи со активности на спортот или за општи апликации. Главниот мраз пакет, исто така, се користи за општа примена со обична капа за да ја засили болката во главата и е способен да го спушти нивото на непријатност и болка за време на мигрена. Пакетот со ладно гел нема апсолутно никакви несакани ефекти за користење на ладна терапија како метод на заздравување. Студената пакет на главата им помага на страдалниците од несоница да заспаат брзо и уживаа во мирна ноќ откако беа вклопени во капа. Верува дека намалувањето на температурата на мозокот ја забавува својата активност и така помага во одмор. Кул пакет со глава е смирувачки гел мраз пакет. Тој е дизајниран според контурата на черепот. Тоа е не-еластично, нетоксично полнење со гел што може да апсорбира шокови без да се враќате на главата. Обезбедува смирувачка сензација за време на употребата. Може да се користи за спортски активности или општи апликации. Студената пакет со глава може да се користи и за општи апликации заедно со обични капи за да се намали болката во главата и да се намали непријатноста и болката за време на мигрена. Пакетот за ладење на главата користи ладна терапија како метод на лекување и нема апсолутно никакви несакани ефекти.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата