• Со попуст
  • Неодамнешно
Алатка за мелење, лепено мелење на трепетната ефикасност Погодно стабилно цврсто за мермер за гранит за вештачки камен за керамика

Алатка за мелење, лепено мелење на трепетната ефикасност Погодно стабилно цврсто за мермер за гранит за вештачки камен за керамика

 
DEN 135.68

Количината на стоката
Това е достапна

Абразивите се и носат отпорни, не се лесни за паѓање Погодно е за мелење кварц камен, мермер, гранит, керамички, вештачки камен, стакло, особено за бетонски надворешен wallид во декорација на згради, раб и размена на мермер и гранитни украсни плочи. Тркалото за мелење може да се користи со мелница за агол. И сува и влажна употреба, удобно работење. Процесот на дијаманти за засадување ги прави овие тркала за мелење поголема ефикасност и подолг живот од електроелектираните тркала. Абразивите се и носат отпорни, не се лесни за паѓање. Погодно е за мелење кварц камен, мермер, гранит, керамички, вештачки камен, стакло, особено за бетонски надворешен wallид во декорација на згради, раб и размена на мермер и гранитни украсни плочи. Тркалото за мелење може да се користи со мелница за агол. И сува и влажна употреба, удобно работење. Процесот на дијаманти за засадување ги прави овие тркала за мелење поголема ефикасност и подолг живот од електроелектираните тркала. Процесот на лепење ги прави овие тркала за мелење повисока ефикасност и подолг живот од електропланираните тркала.


Клучни карактеристики

Item Type:
Brazed Grinding Wheel
Material:
Diamond
Height:
0.5cm, 1.0cm, 1.5cm (Optional)
Outer Diameter:
7.3cm / 2.87in
Hole Diameter:
2cm / 0.79in
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table,:
Package List:
1 x Grinding Wheel :

Слични производи во категоријата