• Со попуст
  • Неодамнешно
Панел за терапија со црвена светлина на Atyhao, 45W 225LED длабоко црвена 660nm и во близина на инфрацрвена 850nm ламба уреди со светлосна терапија производи AC100‑240V AC100‑240V

Панел за терапија со црвена светлина на Atyhao, 45W 225LED длабоко црвена 660nm и во близина на инфрацрвена 850nm ламба уреди со

 
DEN 726.24

Количината на стоката
Това е достапна

Deep Deep Red 660nm】 длабока црвена 660nm е најпогодната бранова должина, симулирајќи ја црвената светлина бранова должина на сонцето, за да можете да влезете на сонцето дома, да извршите едноставна обука, да уживате во светло зрачење во секое време и каде било, и избегнувајте недоволно време да се оди во салонот за убавина 【Во близина на инфрацрвени 850nm】 инфрацрвени 850nm изгледа темно, но работи добро, продира подлабоко во кожата, зголемувајќи ја навлегувањето на светлината преку кожата до болната точка, олеснувајќи ја болката поефикасно и обезбедува есенцијална енергија за клетките да ги обновуваат хранливите материи и да ги отстранат отпад. 【Убавина на кожата】 убавина на кожата, промовирање на циркулацијата на крвта, може да ја поправи мозолчето за лице, да ја избели кожата, да го олесни рамото, половината, болката во абдоминална лузна, да промовира заздравување на мускулите заздравување на раните, подобрување на циркулацијата на крвта во спиењето, да помогне во длабокиот сон, секој ден!. 【Висока ефикасност на ламбата】 Рефлектор на висока концентрација може значително да ја подобри ефикасноста на целата ламба, а концентрираната изведба е супериорна. Светлечката вредност на густината на флуксот на исто растојание е повеќе од двојно поголема од истиот вид на производи. 【Широка употреба】 Моќна за да помогне во болка во мускулите, зајакнување на енергијата, подобрување на атлетските перформанси, развој на мускулите на мускулите и градење јачина. Погодно е за болници, салони за убавина, санаториуми, спортски сали и може да се користат во убавина, спорт, конвалисценција, третман и други места.


Клучни карактеристики

Item Type:
Red LED Light Therapy Panel
Material:
ABS
Light Board Size:
Approx. 31x31x3.3cm / 12.2x12.2x1.3in
Hanging Height:
Approx. 30cm / 11.8in
Weight:
Approx. 976g / 34.4oz
Input Voltage:
AC100-240V
Lamp Beads:
SMD Lamp Beads 2835
Power:
45W
Working Environment:
-20-50℃ / -4-122℉
Lamp Bead Ratio:
660nm
Number of Lamp Beads:
225PCS
Life:
50000 hour
Package List:
1 x Red LED Light Therapy Panel:
1 x Plug Wire:
1 x Sling:
1 x Spare Hook:
1 x Manual:
Note:
Please allow some errors due to manual measurement. :

Слични производи во категоријата