• Со попуст
  • Неодамнешно
LCD дигитален термостат за одложување на компресорот за заштита на компресорот на вентилаторниот контролер на температурата со сензорот за температура на термисто

LCD дигитален термостат за одложување на компресорот за заштита на компресорот на вентилаторниот контролер на температурата

 
DEN 209.44

Количината на стоката
Това е достапна

Опремена е со сензор за температура на термисторот NTC со голема точност и брзо и сигурно читање на податоци Висока сигурност со еден чип компјутер, силна анти-мешање, стабилна и сигурна. Овој производ е обично погоден за контрола на опремата за контрола на температурата и опрема за греење на единицата за калем на вентилаторот, електричен вентил, воздушен вентил управувано со електрична енергија и внес на електрична енергија од централното климатизација. Со јасни копчиња, може визуелно да прикаже собна температура, загревање или ладење, брзина на ветерот, итн. Конфигурација на LCD дисплеј со сино осветлување на сино светло, приказ на податоци јасен и точен, лесен за употреба. Опремена е со сензор за температура на термисторот NTC со голема точност и брзо и сигурно читање на податоци. Висока сигурност со еден чип компјутер, силна анти-мешање, стабилна и сигурна. Овој производ е обично погоден за контрола на опремата за контрола на температурата и опрема за греење на единицата за калем на вентилаторот, електричен вентил, воздушен вентил управувано со електрична енергија и внес на електрична енергија од централното климатизација. Со јасни копчиња, може визуелно да прикаже собна температура, загревање или ладење, брзина на ветерот, итн.


Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Thermostat
Material:
ABS + PC Fire Retardant
Applicable Valve:
2 or 3 Lines
Wind Speed:
High, Medium, Low, Automatic
Applicable Valve:
2 or 3 Lines
Temperature Sensing:
NTC Thermistor
Sensing:
NTC
Accuracy:
±1 ℃
Set Point Range:
17-35℃
Display Range:
0-60℃
Display:
LCD
Protection level:
IP30
Weight:
Approx. 200g / 7.1oz
Hole Spacing:
60mm / 2.4in (Standard)
Size:
Approx. 86x86x13mm / 3.4x3.4x0.5in
Package List:
1 x Temperature Controller:
1 x Instruction Manual:
2 x Screws:

Слични производи во категоријата