• Со попуст
  • Неодамнешно
Симс 3: Универзитетски Живот

Симс 3: Универзитетски Живот

 
DEN 415.20

Количината на стоката
Това е достапна

Играјте со универзитетскиот живот! Партија Со Класа дали Вашиот Симс е подготвен за универзитет? Од организирање протест и експериментирање со улична уметност, до присуство на предавање во студентскиот сојуз и вклучување во нови класни активности, Вашите Симс сигурно ќе имаат време од својот живот Во Пакетот За проширување На Животот На Универзитетот Симс 3! Дали Вашите Симс се подготвени за времето на нивниот живот? Одењето на универзитет отвора нови можности, од социјални врски до раст на кариерата Од класни активности до големи специфични објекти, Вашиот Сим ќе најде нови начини за учење! И универзитетот не е само за притискање на книгите. Придружете се на протест, флертувајте на огнена забава - има многу да истражувате надвор од предавањата во студентскиот сојуз. Со нови локации како куглана И Симбургер за посета и нови активности како што се мурали за сокови и сликање со спреј за уживање, Вашите Симс сигурно ќе имаат време од својот живот! КЛУЧНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ Постигнуваат Академска Извонредност. Учењето е позабавно од кога било со нови објекти специфични за главните, од емитување на сопствено радио шоу како студент За Комуникации до врзување на анатомијата користејќи го скелетот како наука и медицина. Вашите Симс исто така можат да учат преку класни активности, предавања во студентскиот сојуз и вклучување во социјални активности. Подгответе Се За Забава! Текстуалните книги и студиските групи се голем дел од универзитетот, но понекогаш Симс само треба да се забавува! Од домаќин на огнови покрај езерото до правење штандови за буре со сок на забава во студентски дом, постојат многу начини да си поминете одлично на универзитет. Направете Врски и Мрежа. Зголемете ја вашата вештина за социјално вмрежување преку испраќање пораки, блогирање и стриминг видео. Ова ја гради вашата поврзаност со трите социјални групи на кампусот-глупаците, бунтовниците и шегите.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата