• Со попуст
  • Неодамнешно
Мардат 30 парчиња М5 Навртки За Проширување На Навртки и 304 Завртки Од Нерѓосувачки Челик Гумени И Челични Делови Навртки На Шофершајбната Додатоци За Чамци Со Кајак

Мардат 30 парчиња М5 Навртки За Проширување На Навртки и 304 Завртки Од Нерѓосувачки Челик Гумени И Челични Делови Навртки На Шофершајбната

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

[ Пакет И Големина] : ќе добиете 15 парчиња м5 неопренови добро орев и 15 парчиња м5 *25 завртки Големината на добро орев е околу 13,3*4,13 мм/ 0,52 "*0,16 "(должина * дијаметар на дупка); должината на завртката е околу 24,9 мм/0,98". [Одлична Изработка] : површината на навртката е неопренови, а внатрешноста на навртката е месинг, кој е издржлив, отпорност на корозија за долготрајна употреба. Може подобро да ја изолира струјата за време на употребата. Завртката е изработена од нерѓосувачки челик 304, опремен со силна цврстина, отпорност на ' рѓа и отпорност на абење. Премиум материјалите можат да постигнат подобра апсорпција на удари и отпорност на удари. [Практична Функција] : нашиот комплет за навртки од неопренови не е само соодветен тенок метал, туку и пластика со дебелина од 16,5 мм. Дизајнот со прирабничка глава го одржува целото склопување на место.Опсегот на зафат на челични завртки е 0,4-4,9 мм. лесно е да се инсталираат повеќето стандардни пропелери, што гарантира дека пропелерите се цврсто поврзани со кајак. И навртката и завртката од неопренови можат подобро да го блокираат воздухот да влезе во шевовите. [Лесен За Ракување] : инсталацијата е многу лесна. Прво, дупчете дупка во објектот што треба да се фиксира, подготвена за употреба. Второ, отстранете ги остатоците и острите рабови во дупката за да избегнете оштетување на навртката. И потоа, турнете ја навртката во дупката додека дното на работ не се израмни со површината на објектот. Конечно, ставете ги додатоците во правилна положба, вметнете ја завртката и заклучете ја и притиснете ја до крајот на гумениот ракав за да формирате силна завртка за проширување. [Најдобар Избор За Вас] : Корисен додаток за запечатување дупки. Погоден за повеќе прилики и намени, како што се кајаци, кануа, чамци и други морски апликации. Совршен за многу индустриски производи, како што се комбинација на автомобил и локомотива, комбинација на текстилни индустриски машини, производи за широка потрошувачка, електронска индустрија итн. Разновидноста на неопренови и навртки и завртки го прават најдобриот избор за многу индустриски апликации. [ Пакет И Големина] : ќе добиете 15 парчиња м5 неопренови добро орев и 15 парчиња м5 *25 завртки. Големината на добро орев е околу 13,3*4,13 мм/ 0,52 "*0,16 "(должина * дијаметар на дупка); должината на завртката е околу 24,9 мм/0,98". [Одлична Изработка] : површината на навртката е неопренови, а внатрешноста на навртката е месинг, кој е издржлив, отпорност на корозија за долготрајна употреба. Може подобро да ја изолира струјата за време на употребата. Завртката е изработена од нерѓосувачки челик 304, опремен со силна цврстина, отпорност на ' рѓа и отпорност на абење. Премиум материјалите можат да постигнат подобра апсорпција на удари и отпорност на удари. [Практична Функција] : нашиот комплет за навртки од неопренови не е само соодветен тенок метал, туку и пластика со дебелина од 16,5 мм. Дизајнот со прирабничка глава го одржува целото склопување на место.Опсегот на зафат на челични завртки е 0,4-4,9 мм. лесно е да се инсталираат повеќето стандардни пропелери, што гарантира дека пропелерите се цврсто поврзани со кајак. И навртката и завртката од неопренови можат подобро да го блокираат воздухот да влезе во шевовите. [Лесен За Ракување] : инсталацијата е многу лесна. Прво, дупчете дупка во објектот што треба да се фиксира, подготвена за употреба. Второ, отстранете ги остатоците и острите рабови во дупката за да избегнете оштетување на навртката.


Клучни карактеристики

Material:
304 stainless steel screw
Size:
install hole:
M5*4.5mm
◎Product Features:
[Long Service Time]:
Neoprene well nut and 304 stainless steel screw, effectively prevent the intrusion of moisture, dust and static electricity in the natural environment.
[Sealing Design]:The flanged head design keeps the whole assembly in place. It is easy to install most standard propellers, which ensures that the propellers are firmly connected to kayaking.:
[Easy to Install]:
①Simply tightening a threaded screw into the nut
②Place well-nut vertically insert into the pre-drilled hole to secure the fixing.:
[Huge Function]:
Greatly sealing accessories, bear pressure, absorbing vibration and noise isolation.
[Ideal Assortment]:
Our neoprene well nut kits can be used on thin plates or on hard materials, which elastic design can play a very good fastening effect.
[Strong Compatibility]:
Suitable for Kayaks, Canoes, Boats, and other marine. And also perfect for other industrial needed well nuts with screws.
Product Details:
15 pcs:
M5 neoprene well nut
15 pcs:
M5 *25 screws
totally 30pcs :

Слични производи во категоријата