• Со попуст
  • Неодамнешно
3/8 Погон Универзален Сет На Приклучок За Удар, САЕ, Метрика, 18 еез

3/8 Погон Универзален Сет На Приклучок За Удар, САЕ, Метрика, 18 еез

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

€ 3/8 " Вози Универзален Сет На Приклучок За Удар, SAE, Метрика, 18 еез ● Ставка : Универзален Сет На Штекер За Влијание. ● Големина на штекерот : 1/2 инчи, 1/4 инчи, 11/16 инчи, 3/4 инчи, 3/8 инчи, 5/16 инчи, 7/16 инчи, 9/16 инчи. ● Материјал : Легиран Челик. Завршна Обработка : Црн Оксид. Погон Универзален Сет На Приклучоци За Удари е сеопфатен сет на приклучоци што можат да се справат со прицврстувачи од различни видови и големини. Овој сет е дизајниран да се користи со алатки за влијание, што го прави погоден за употреба на широк спектар на апликации. Дизајнот на вртежниот момент плус гарантира дека вашиот штекер ќе остане ставен кога ви треба најмногу. Секој штекер има печат со големина на него, така што секогаш ќе знаете кој да го земете од кутијата. Овие приклучоци се направени од врвен легиран челик и имаат финиш од црн оксид за дополнителна издржливост. Тие, исто така, доаѓаат во стандарден стил од 6 точки и се движат помеѓу 1/2 ин и 9/16 инчи., вклучувајќи 1/2 во, 1/4 во, 11/16 во., 7/16 инчи и 9/16 инчи големини.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата