• Со попуст
  • Неодамнешно
Велмет Кристален Лустер, 6-Светло 5 Нивоа Кристално Светло Во Фарма, Прилагодливо Висечко Бронзено Осветлување На Таванот, Модерни Лустери За Трпезарија Со Фоаје За

Велмет Кристален Лустер, 6-Светло 5 Нивоа Кристално Светло Во Фарма, Прилагодливо Висечко Бронзено Осветлување На Таванот, Модерни Лустери

 
DEN 3935.52

Количината на стоката
Това е достапна

Ве молиме проверете ја големината на лустерот пред да нарачате, само за да се осигурате дека е соодветен за вашата соба Потребно е целосно Склопување со време и напор. Сепак, дефинитивно ќе вреди кога ќе завршите. Кристалните гарнитури се пакуваат одделно за да се спречи кршење и треба да се закачат откако ќе се инсталира рамката. Поради проблеми со камерата и следење на физичките разлики и други фактори може да имаат хроматска аберација, вистинската стока во натура преовладува. Метална рамка изградба за издржливост. Наклонет и засводен таван компатибилен. Идеална висина на таванот за лустерот е 8', 10 'или 12'. Користи шест е12 светилки максимум до 60-Вати (Не Се Вклучени). Кристални капки суспендирани од филигранска круна од антички месинг изработена од железо. Должината на синџирите од 35,4 инчи му овозможува на лустерот професионално скратен да одговара на секоја висина на таванот. Прашина со мека, сува крпа. Избегнувајте употреба на груби хемикалии или абразивни средства за чистење. Не надминувајте одредена моќност. Забелешка : проверете дали прекинувачот е исклучен додека го чистите уредот. Потребно е одредено склопување. Пред да ја инсталирате, чиста светилки или замени светилки, мора да се прекине напојување. Хардвер, се препорачува професионална инсталација. Сијалица База : Е12. Број На Светилки : 6. Вклучени Светилки : Не. Макс Вати По Сијалица : 60 вати. Моќност : 360 вати. Напон : 110 волти. Луксузен 6 Лесен Кристален Лустер : Антички бронзен кристален лустер : 20 инчи во дијаметар, висок 15,57 инчи, 35,4 инчи во синџир (прилагодлив). Потреби (6) е12 основни светилки (Максимум 60-вати по сијалица,Не Се Вклучени)ЗАБЕЛЕШКА : ПОРАДИ проблеми со камерата и следење на физичките разлики и други фактори може да имаат хроматска аберација, вистинската стока во натура преовладува. Топ Одделение Кристал : Рустикален кујнски островски лустер со 5 слој кристал, Стотици стаклени капки формираат треперлива каскада на овој лустер и тие целосно ја покриваат металната рамка. Безбеден и Сигурен : Хардверски. Потребно е склопување(Закачете ги мониста), со хардвер за монтирање и направен детален прирачник за монтирање лесно е да се инсталира(ЗАБЕЛЕШКА : Потребно Е Целосно Склопување со време и напор). Широка Примена : модерниот лустер на фарма совршено се користи за кујнски остров, дневна соба, трпезариска маса, куќа на фарма, ресторан, влез, бар, коридор, работилница, ходник и сл. Украсете Го Вашиот Дом : Вклопете Се Со Класичен, модерен, современ, луксузен, преоден, индустриски, рустикален гроздобер, ќе создаде романтичен амбиент и ќе додаде класа на вашето место.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата