• Со попуст
  • Неодамнешно
Филипс ДВД3355/37 Двд Рекордер со 8 Часовно Дигитално Видео Снимање

Филипс ДВД3355/37 Двд Рекордер со 8 Часовно Дигитално Видео Снимање

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

ДВД+RW Снимање Со Двоен Слој. Менаџер На Дискови. Водич плус+ ТВ Водич. Опис на производот Двд Рекордер, до 8 часовен рекорд, ДВД+RW, Divx, двослојно снимање Уживајте Во сите ваши омилени ДВД филмови во презентација без треперење И снимете ги вашите омилени ТВ програми за дискови преку вградениот NTSC ТВ тјунер завршува Со Filips DVDR3355/37 Двд Рекордер. Филипс го олеснува создавањето снимки и помага да се елиминира секоја конфузија околу форматот на дискот со поддршка со двојна медиумска поддршка, овозможувајќи ви да користите ДВД+R/R и ДВД-R/R дискови за снимање до шест часа MPEG2 компресирано видео на едностран диск. За репродукција, тој е компатибилен со VCD, SVCD, CD-R/RW, MP3-CD и MP3-dvd формати и eg2, MPEG1, Divx (3.x), и MPEG4 компресија формати. Исто така, поддржува истовремена репродукција НА JPEG слики и mp3 музика, овозможувајќи ви да извршите слајдшоу со фотографии со музика што се репродуцира во позадина. ЗА поставување временски снимки, DVDR3355/37 го користи СИСТЕМОТ VCR Plus+. Се што треба да направите за да го програмирате вашиот видео рекордер е да внесете "Плускод"користи единствен код до девет цифри (но обично помалку)што се печати веднаш до секоја ТВ програма во повеќето тв водичи. Оваа единица вклучува и порта За Огнена Жица (позната и како i.LINK и IEEE 1394) на предната страна, овозможувајќи ви лесно да ја поврзете вашата дигитална видео камера и да преземате видео и аудио директно на дискот во нивниот оригинален дигитален квалитет.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата