• Со попуст
  • Неодамнешно
Мерна Пумпа, 40 ГПД, 100 ПСИ

Мерна Пумпа, 40 ГПД, 100 ПСИ

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Цена За : Секој МОТОР КС : 1/30 Самовшмукување : Да Должина На Кабелот : 6 стапки Вшмукување Лифт : 25 стапки. Тип На Пумпа : Перисталтички Материјал На Телото : Поликарбонат : Хемиска Мерна Пумпа Макс. Вискозитет : 1500 CPS Напон : 115 Сооднос На Намалување : 20 : 1 Материјал За Цевки : Полиетиленски Заптивки и О-Прстени : Сантопренска Глава И Материјал за Монтирање : Поликарбонатни Стандарди : NSF 50. Вклучува : 20 стапки. Цевки, Навртки За Поврзување/Ферули, Резервна Перисталтичка Цевка И Карактеристики На Вентилот За Проверка На Вбризгување : Прилагодлива Единечна Глава, Без Вентил, Дизајн Без Затнување : Хемиска Мерна Пумпа МОТОР ВРТЕЖИ во МИНУТА : 44 број На Гасови : 1 Ширина : 5-5/16 " Репродуктивност : +/-2% Мин. Стапка на проток : 2 гпд Макс. Стапка на проток : 1.67 gph Должина : 10-10/16" Макс. Притисок : 100 Пси Висина : 6". Земја на Потекло( предмет на промена) : Сад. 'Хемиска Мерна Пумпа, Тип На Пумпа Перисталтик, Макс. Притисок 100 пси, Макс. Вискозитет 1500 CPS, Напон 115, Одбијте Сооднос 20 : 1, Мотор КС 1/30, Макс. Стапка на проток 1,67 gph, Самовшмукување Да, Вшмукување Лифт 25 стапки.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата