• Со попуст
  • Неодамнешно
Волтер Производи Б-400-В-О економија Двојна тава рамнотежа со сет на тежина, 2000 г капацитет

Волтер Производи Б-400-В-О економија Двојна тава рамнотежа со сет на тежина, 2000 г капацитет

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Платформи од не'рѓосувачки челик (со големина од 15 см) Капацитет- 2000g. Изречена и нивоа на зрак, калибрација 0,1g чувствителност. Поставување тежина- 1x100g, 2x20g, 1x50g, 2x100g, 1x500g, 1x1000g (затворен во случај). Дизајнот со две платформи се заснова на класичниот принцип на рамнотежа на Робервал. Неговата погодност и точност најчесто се користи за компаративно мерење за да се утврди разликата во масата помеѓу два предмети отколку нивната апсолутна вредност. Вклучува лизгачка тежина на зракот за фино прилагодување. Ограничена петгодишна гаранција.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата