• Со попуст
  • Неодамнешно
Feichao Hyd 3508 700KV 198W Диск мотор за дрон мулти-оски авиони мултироторни квадкоптер

Feichao Hyd 3508 700KV 198W Диск мотор за дрон мулти-оски авиони мултироторни квадкоптер

 
DEN 1999.20

Количината на стоката
Това е достапна

Име на артикалот : HYD 3508 700 KV 198 W мотор на диск Погодно : За мултироторниот квадкоптер со мулти-оски на беспилотни летала. Тежина : 0,1595 кг = 0,3516 lb = 5. Quatity : 1 парче / 4 компјутери / 6 компјутери (по избор). FEICHAO HYD 3508 700 KV 198 W DISC MOTOR FOR MULTI-AXIS AIRCRAFT Мултироторниот квадкоптер Име : HYD 3508 700 KV 198 W Диск мотор Погоден : За мулти-оски на летање мултироторни квадкоптер Тежина : 0,1595 кг = 0,3516 ЛБ = 5,6262 ОЗ / ПИЦЕ : 1 ПИЗИЦИ / 4 компјутери / 6 компјутери (по избор).


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата