• Со попуст
  • Неодамнешно
Shurtape SF 686 UL Shurmastic Butty Foil Indoor/Outdoor HVAC лента, 181B-FX наведена/печатена, 3 x 33,3 јарди, сребро, 1 ролна

Shurtape SF 686 UL Shurmastic Butty Foil Indoor/Outdoor HVAC лента, 181B-FX наведена/печатена, 3 x 33,3 јарди, сребро, 1 ролна

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Внатрешна/надворешна мастика фолија HVAC лента - 17 милји и 23,8 фунти на квадратен инчен јачина на затегнување UL 181 B -FX наведен - јасно отпечатен на лентата за брза идентификација. Поставена со температурата на услугата се движи од -20 до 200 степени Фаренхајт. Не содржи азбест, CFC или PCB. Инстант, отпорен на вода зафат на повеќето површини за запечатување на херметичко и без влага. Сликајте се со боја препорачана за алуминиум. Shurmastic Butyl Foil HVAC лента што се користи за херметички и запечатување без влага на флексибилни канали од класа 1, бариери за пареа на пареа од лим и канали, а исто така е одобрена за примена на субградба на PVC-обложениот канал. Сликан, UL 181 B-FX наведена и печатена мастика на ролна за внатрешна или надворешна употреба, SF 686 е дизајниран со систем за лепило од бутил гума што може еднаш да издржи широки варијанти на температурата еднаш.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата