• Со попуст
  • Неодамнешно
Комплет за фини детали за боја, комплет за четки за минијатурни бои од 12 парчиња, совршен за акрилик, масло, акварел, уметност, скала, модел, лице, боја по броеви

Комплет за фини детали за боја, комплет за четки за минијатурни бои од 12 парчиња, совршен за акрилик, масло, акварел, уметност, скала,

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Совршен сет за фино детали Сликарство : Нашите детали за четки за боја, комплет за фини четки за боја е идеален за прецизно сликарство во сите ваши акрилни, акварел, емајли, гуаче или нафтени проекти Комплетот вклучува разновидност, 3/0,2/0,0,1,2,3, во мека и корисна торба за носење за лесно складирање. Со овој погодно спакуван сет ќе ги имате сите алатки што ви се потребни за вашите креации. Бесмислени резултати во кој било уметнички проект : без разлика дали сакате да насликате уметност, фигурини, портрети, Warhammer, Citadel, Reaper, акциони фигури, модели на скала, кукли, мини занаети или минијатури, сега можете да ги имате беспрекорни резултати што ги сакате со совршен тенок совет Сет за четки. Исто така идеален за сликање на лице, сликарство на тело, уметност за нокти, книги за боење и боја по броеви за возрасни, можете да се изразите преку какво било создание и занает! Совршен подарок за вашата сакана или третман кон себе!. Трајни и преносни - индивидуално изработени со рака за да се обезбеди врвен квалитет на синтетички детали за коса, кои ја задржуваат формата на врвот по миењето, без пролевање на влакната или разделување. Комплетите доаѓаат со торба за патувања во велур, како и за заштитен држач за цевки за лесно носење на движење. Поточно дизајнирани рачки за дополнителна удобност : Нашите добро избалансирани четки за акрилна боја се внимателно дизајнирани со долги, цврсти и ергономски рачки, за да добиете стабилна контрола со прецизна точка кога детално сликарството. Подобро од вообичаените четки со тенки ракувања, сега можете да уживате во долги делови на креативни сесии и да испорачате постојани удари со боја со помал замор и болки. Материјал за коса : детални четки за четки за боја , најлонски четки за коса се обезбедени со висококвалитетни алуминиумски искривени ферули, нуди одличен капацитет на течно држење што резултира во лесен, постојан мазен проток на боја, а врвот на четката за боја е мек и флексибилен, доволно цврсто не е доволно Лесно да се свиткаат или да се поделат со притисок, исечени и обликувани уредно, без нишки не се држат - советите за четка за сликање остануваат меки и флексибилни, тие исто така се доволно цврсти да не се наведнуваат или да се поделат со притисок, исечени и обликувани уредно. Совршен сет за фино детали Сликарство : Нашите детали за четки за боја, комплет за фини четки за боја е идеален за прецизно сликарство во сите ваши акрилни, акварел, емајли, гуаче или нафтени проекти. Комплетот вклучува разновидност, 3/0,2/0,0,1,2,3, во мека и корисна торба за носење за лесно складирање. Со овој погодно спакуван сет ќе ги имате сите алатки што ви се потребни за вашите креации. Бесмислени резултати во кој било уметнички проект : без разлика дали сакате да насликате уметност, фигурини, портрети, Warhammer, Citadel, Reaper, акциони фигури, модели на скала, кукли, мини занаети или минијатури, сега можете да ги имате беспрекорни резултати што ги сакате со совршен тенок совет Сет за четки. Исто така идеален за сликање на лице, сликарство на тело, уметност за нокти, книги за боење и боја по броеви за возрасни, можете да се изразите преку какво било создание и занает! Совршен подарок за вашата сакана или третман кон себе!.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата