• Со попуст
  • Неодамнешно
3М 4026 Круг-0,563 -2000 Природна полиуретан двојна обложена лента со пена, диелектрична јачина од 200 волти, 0,563 должина, 0,563 ширина

3М 4026 Круг-0,563 -2000 Природна полиуретан двојна обложена лента со пена, диелектрична јачина од 200 волти, 0,563 должина, 0,563 ширина

 
DEN 2755.84

Количината на стоката
Това е достапна

Лента за врзување : Полиуретанската лента е обложена со силно акрилно лепило кое помага да се пополнат празнините и може да се користи за да се врзуваат нерамни или текстурирани површини заедно Издржлива адхезија : Оваа леплива лента е отпорна на штетни хемикалии и растворувачи, создавајќи сигурна и постојана врска помеѓу материјалите. Двострана лента : Оваа акрилна лента може да се користи и за апликации за внатрешно и за надворешно монтирање. Неговата структура на отворени ќелии ја одржува врската помеѓу различни подлоги за кои е потребна одредена количина на проток на воздух. Апликации : Користете ја оваа постојана лента за врзување за материјали за врзување како стакло, метали и пластика со висока површинска енергија како ABS и поликарбонат. Може дури и да се користи за сврзување и чување на батерии на место. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. Лентата 3М 4026 е лента со двојна обложена уретанска боја со природна боја.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата