• Со попуст
  • Неодамнешно
Luter 850pcs 30 вредности комплет за отпорник 1% 0 ом-1м ом 1/4W метални отпорници на филмот Асортиман со пластична кутија за DIY, експеримент

Luter 850pcs 30 вредности комплет за отпорник 1% 0 ом-1м ом 1/4W метални отпорници на филмот Асортиман со пластична кутија за DIY, експеримент

 
DEN 175.84

Количината на стоката
Това е достапна

Пакетот вклучува : ќе добиете отпорници од 850 парчиња, вклучувајќи 4 често користени вредности (100 ом, 220 ом, 1к ом, 10к ом), 50 парчиња за секоја вредност и 26 други обични вредности, 25 парчиња за секоја вредност Параметри : 30 вредности од 0 ом до 1м ом, ± 1% опсег на толеранција, 1/4 W, метален филм. Вредностите вклучуваат 0Ω, 10Ω, 22Ω, 47Ω, 150Ω, 270Ω, 330Ω, 470Ω, 510Ω, 680Ω, 2 KΩ, 2.2 KΩ, 3,3kΩ, 4,7kΩ, 5.1kΩ, 6,8kΩ, 22kΩ, 47kΩ, 51kΩ, 68kΩ, 100kΩ, 220kΩ , 300kΩ, 470kΩ, 680kΩ, 1 MΩ, 100Ω, 220Ω, 1kΩ, 10kΩ. Материјал : Отпорниците се прават со премиум материјал со голема прецизност и ниска бучава. Апликација : Овие сетови на отпорници се идеални за електрични експерименти и проекти на Ардуино. Добро спакувани : Овие отпорници се спакувани во пластична транспарентна кутија што е погодна за складирање и носење. Вредностите на отпорниците се јасно обележани за да можете лесно да ги изберете. Пакетот вклучува : ќе добиете отпорници од 850 парчиња, вклучувајќи 4 често користени вредности (100 ом, 220 ом, 1к ом, 10к ом), 50 парчиња за секоја вредност и 26 други обични вредности, 25 парчиња за секоја вредност. Параметри : 30 вредности од 0 ом до 1м ом, ± 1% опсег на толеранција, 1/4 W, метален филм. Вредностите вклучуваат 0Ω, 10Ω, 22Ω, 47Ω, 150Ω, 270Ω, 330Ω, 470Ω, 510Ω, 680Ω, 2 KΩ, 2.2 KΩ, 3,3kΩ, 4,7kΩ, 5.1kΩ, 6,8kΩ, 22kΩ, 47kΩ, 51kΩ, 68kΩ, 100kΩ, 220kΩ , 300kΩ, 470kΩ, 680kΩ, 1 MΩ, 100Ω, 220Ω, 1kΩ, 10kΩ. Материјал : Отпорниците се прават со премиум материјал со голема прецизност и ниска бучава.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата