• Со попуст
  • Неодамнешно
Мали делови 0624LPF челична нишка за тркалање за пластика, обложена цинк, рамна глава од 82 степени, погон на Филипс, големина на нишка #6-19, должина од 1-1/2

Мали делови 0624LPF челична нишка за тркалање за пластика, обложена цинк, рамна глава од 82 степени, погон на Филипс, големина

 
DEN 62.40

Количината на стоката
Това е достапна

Завртка за тркалање на конец препорачана за употреба во пластика Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Позлата со цинк се спротивставува на корозијата и има рефлективен изглед. Рамната глава има површина за лежиште во форма на конус од 82 степени за употреба во дупки за бројачи и рамен врв што се вклопува во пареата со парената површина. Fillips Drive има слот за X-форма што прифаќа возач на Филипс и е дизајниран да спречи прекумерно затегнување. Завртката за тркалање на челична нишка за употреба во пластика има обложување на цинк и рамна глава од 82 степени со погон на Филипс. Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Позлата на цинк нуди отпорност на корозија и има рефлективен изглед. Рамната глава има површина за лежиште во форма на конус од 82 степени за употреба во дупки за бројачи и рамен врв што се вклопува во пареата со парената површина. Погонот на Филипс има слот за X во форма на Х, кој прифаќа возач на Филипс и е дизајниран да му овозможи на возачот да се лизне од главата за да помогне да се спречи прекумерно затегнување и оштетување на конецот или прицврстувачот.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата