• Со попуст
  • Неодамнешно
100ft калем RG6 3 GHz коаксијален кабел 18AWG Quad Shield UL/ETL CATV/CL2/CM/FT4 хибридна плетенка затворен/надворешен УВ отпорен на RoHs црно

100ft калем RG6 3 GHz коаксијален кабел 18AWG Quad Shield UL/ETL CATV/CL2/CM/FT4 хибридна плетенка затворен/надворешен УВ отпорен на RoHs црно

 
DEN 687.84

Количината на стоката
Това е достапна

Апликации : Сериско дигитално видео со висока дефиниција, аналогно видео со висока резолуција, високо-широкопојасен сигнал, пренос за сателитска употреба, дигитален аудио Инсталирајте пријателски. Флексибилен и лесен за лента. Ги исполнува или ги надминува стандардите на НЕЦ. Сончева светлина и ROHS во согласност. Целосно го зафати тестирањето на 3,0 GHz. Диелектрикот на кожата-кожа-кожа ја намалува слабеењето со висока фреквенција. Комбинира апликации во затворен/надворешен простор во еден производ со додадена карактеристика на 720-часовна отпорност на сончева светлина. Физички карактеристики : Проводник : 18 AWG бакарна облечена челична изолација : азот инјектирана од пена полиетилен диелектричен диелектричен дијаметар (IN) : 0,179 диелектрична боја : природен 1-ви штит : 100% покритие поврзана со покриеност поврзана со алуминиумска фоли-поли-полиестерска лента/ 60% алуминиумска плетенка 2 ND SHIELD : SHIELD : SHIELD : Опфаќање АПА фолија АПА/ 40% Алуминиумска легура јакна од плетенка : ПВЦ (пламен-ретардант, Сонце Рес и Рохс) Номинален дијаметар на кабелот (IN) : 0.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата