• Со попуст
  • Неодамнешно
Течности засновани на Хедленд H205B-010-MR, месинг 1/4 , NPTF врска

Течности засновани на Хедленд H205B-010-MR, месинг 1/4 , NPTF врска

 
DEN 1350.40

Количината на стоката
Това е достапна

Производи на бренд Хедленд Направени во Соединетите држави. Тип на производ : Мерач на проток базиран на течности. Производи на бренд Хедленд. Направени во Соединетите држави. Тип на производ : Мерач на проток базиран на течности. Карактеристики Директно читање Инсталирајте во која било позиција 360 ротаторна стража/скала Полесно да се прочита линеарна скала без исправи проток или специјални цевководи потребни нечувствителни на шок и вибрации Добрата вискозност Температура на стабилност до 240 F точност ± 2% Повторливост на целосна скала ± 1% Специјални скали на располагање.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата